Blog

Poradniki, ciekawe przypadki serwisowe...

Instalacja TWRP Recovery dla opornych

Witam serdecznie na moim blogu, gdzie postaram się podzielić z Wami częścią swojej wiedzy serwisowej. Na początek problem, który bardzo często przewija się na forach internetowych - instalacja TWRP Recovery. Dla sporej grupy użytkowników urządzeń Xiaomi pojęcia i komendy adb, fastboot brzmią niczym tajemne zaklęcia - dlatego przygotowałem gotowe instalatory, które proces ten upraszczają do maksimum 3-4 kliknięć!

Na początek lista wymagań:

  • smartfon Xiaomi z odblokowanym bootloaderem
  • komputer z systemem Windows
  • kabel USB (odpowiedni dla danego modelu telefonu - microUSB lub microUSB-C)
  • sterowniki ADB/Fastboot
  • instalator TWRP odpowiedni dla danego modelu telefonu Xiaomi
  • około 5-10 minut czasu
  • jak zwykle przy takich operacjach konieczny jest otwarty umysł i umiejętność czytania ze zrozumieniem

Zaczynamy od pobrania i instalacji sterowników ADB/Fastboot - po zakończeniu tej operacji zalecane jest ponowne uruchomienie komputera.
Kolejnym krokiem będzie pobranie i rozpakowanie (np. na pulpit) odpowiedniego instalatora TWRP Recovery. Ważnym jest, aby użyć właściwego pliku dla danego modelu telefonu - w przeciwnym instalacja niewłaściwego pliku recovery może uszkodzić oprogramowanie urządzenia! Do identyfikacji modelu pomocną może być tzw. nazwa kodowa.

Rozpoczynamy instalację.

W pierwszym kroku należy wyłączyć telefon i uruchomić w trybie fastboot, co robimy przeciskając jednocześnie klawisze - dolny głośności i włącznika (vol- i power) przez ok 3-4 sekundy. Na ekranie pojawi się „robocik” w czapce i napis fastboot.

fastboot

Następnie podłączamy sprzęt do komputera kablem USB i uruchamiamy w rozpakowanym folderze instalatora TWRP plik o nazwie _instaluj_TWRP. Jeśli mamy poprawnie zainstalowane sterowniki w okienku powinien pojawić nie następujący komunikat:

01

Dalej postępujemy zgodnie z komunikatami na ekranie

02

03

04

Po ostatnim komunikacie okno instalatora zniknie, a telefon uruchomi się w TWRP Recovery.

Uwaga! Smartfony z procesorem MediaTek (MTK) wymagają ręcznego uruchomienia TWRP Recovery. Aby to zrobić przyciskamy przez ok. 5-8 sekund klawisze - górny głośności i włącznika (vol+ i power), aż do pojawienia się logo MI i czekamy (czasem nawet kilkanaście sekund) na start TWRP Recovery.

MIUIservice
specjalistyczny serwis smartfonów Xiaomi

ul. Rocha 151a
42-202 Częstochowa

+48 504 930 930
serwis(@)miuiservice.pl
© 1997-2024 MIUIservice by GSM Friendly

Zgodnie z prawem autorskim, wszystkie teksty zamieszczone na naszej stronie internetowej są chronione prawem i nie mogą być kopiowane ani wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez naszej zgody.
Wszystkie prawa zastrzeżone.